Bakım Koruma

HİJYEN, TEMİZLİK : Kuvars minareli içeren Leka tezgahınız gözeneksiz yapısı sayesinde kalıcı iz ve leke oluşmayacak şekilde üretilmektedir. Bünyesinde herhangi bir mikroorganizmanın, üreyip çoğalmasına izin vermeyen hijyenik bir yüzeydir. Temizlik aşamasında sıvı bir deterjan ve nemli bir bezle yapılacak temizlik Leka Quartz, yüzeylerin mükemmel görünmesini sağlayacaktır. Leka yüzeyinizi ilk günkü görünümünü korumanız için düzenli aralıklarla temizlemenizi tavsiye ederiz.

ISI DAYANIMI : Kristal grubu minerallerinden oluşan değerli bir taştır. Kristalize özelliğe sahip olan kuvars taşının, sertlik derecesi çok yüksektir. Ani sıcaklık değişimlerine karşı oldukça dayanıklı ve dirençlidir. Bunlara rağmen aşırı darbe basınç ve kimyasallara maruz kaldığı durumlarda hasar görebilir. Keskin ve sivri aletlere maruz kalmaması için kesme tahtası kullanılması tavsiye edilir., Tencere, tava vb. mutfakta kullanılan kapların fırından veya ateşten indirilerek direk Leka Quartz yüzeyine konulmamalıdır.

BAKIM KOLAYLIĞI : Tezgah, malzemesi olarak kuvars seçimi doğru bir karar olacaktır. Bu malzemenin evinize, mekanınıza katacağı canlılığın ayrı bir fayda sunmaktadır. Kuvars tezgahın, bakım kolaylığı avantajı ile öne çıkarken stil olarakta sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır.